impossible city
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

impossible city

english and music

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Deivid milli takıma göz kırptı

YazarMesaj
Admin
Admin
Admin

Deivid milli takıma göz kırptı Empty
MesajKonu: Deivid milli takıma göz kırptı   Deivid milli takıma göz kırptı Icon_minitimeÇarş. Kas. 12, 2008 5:47 pm

Deivid milli takıma göz kırptı 7_233765_Deividdesouza1211570_414_232

Fenerbahçeli futbolcu Deivid de Souza, Türkiye (A) Milli Futbol Takımı´nda oynamanın kendisine büyük gurur ve mutluluk vereceğini söyledi.
Deivid De Souza ve Gökçek Vederson, Fenerbahçe Samandıra Kamp Merkezi’nde sabah antrenmanının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Deivid, (A) Milli Futbol Takımı için adının geçtiği, Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim’in kendisini takıma alabileceğini söylediği iddialarının bulunduğu yönündeki soruya verdiği yanıtta, "Türk Milli Takımı’nda oynamak benim için çok büyük gurur ve mutluluk olur. Fakat bu elbette sadece benim istememle olmuyor. Bunun için küçük detaylar var. Aynı zamanda teknik direktörün, federasyonun, halkın, içerideki oyuncuların hepsi tarafından kabul görmesi gereken bir durum. Bana büyük bir gurur verir" diye konuştu. Sarı-lacivertli futbolcu, daha önce Brezilya Ümit Milli Takımı’nda forma giyip giymediği sorusu üzerine de, "Hayır, Brezilya’da herhangi bir milli takımda oynamadım" yanıtını verdi.

"HAZİRAN AYINDA KARAR VERECEĞİM"
Bu sezon sonunda sözleşmesinin sona ereceği hatırlatılarak, geleceğiyleilgili planları sorulan Deivid, sözleşmesi sona erdiğinde karar vereceğini açıkladı. Fenerbahçe Yönetim Kurulu’ndan sözleşmesi sona ermeden gelebilecek yeni bir teklif için, "Eğerlerle çok fazla yaşayamayız. Elbette ki öyle bir şeyolursa, o zaman gelince konuşuruz" diyen Brezilyalı futbolcu, şunları kaydetti: "Haziran ayına kadar kontratım sürüyor. Bitiminden sonra ne yapacağımla ilgili bir karar vermedim. Haziran ayına kadar da karar vermeyeceğim. Şu anda bütün kafam, bütün benliğimle buradayım, Fenerbahçe’nin başarılarını düşünüyorum. Türkiye’deki hedeflerimizin haricinde Şampiyonlar Ligi’nde hedeflerimiz var. Şampiyonlar Ligi’nde belki hedeflerimizi sıkıntıya sokmuş olabiliriz. Ama hiçbir şey imkansız değildir. Haziran ayı geldiğinde tekrar oturur konuşuruz."

"4-1’LİK GALİBİYET İÇİN ÇOK GURURLU VE MUTLUYUZ"
Deivid, Galatasaray’ı 4-1 yendikleri derbi maçta, ezeli rakiplerine karşı aldıkları skorun camiaya büyük bir mutluluk yaşattığını ifade etti. Derbi maçı 1-0’lık skorla bile kazanmanın çok önemli bir mutluluk olduğunu anlatan Brezilyalı oyuncu, "Ezeli rakibimize karşı 4-1 gibi bir skorla bitirmek bize, yöneticilere, camiaya büyük bir mutluluk yaşattı. Bu bizim gücümüzü ortaya koyar. Fenerbahçe’nin, bu istekle, bu düzenle oynadığı zaman yenemeyeceği rakip yoktur. Aldığımız skor adına çok gururlu ve mutluyuz" dedi.

"GÜIZA’NIN HİÇBİR ŞEYİ KANITLAMAYA İHTİYACI YOK"
Kendisinin ilk sezonda eleştirildiği, ancak geçen sezon ortaya koyduğu performansla herkesin saygısını kazandığı ifade edilerek yöneltilen, "Şimdi Güiza’ya da eleştiriler var, bunu nasıl değerlendiriyorsun?" sorusunu Deivid şöyle yanıtladı: "Güiza’nın hiçbir şeyi kanıtlamaya ihtiyacı yok. Aldığı başarılarla ne kadar iyi olduğunu kanıtlamış bir futbolcu. Ona sadece şu anda biraz daha sabır göstermemiz gerekiyor. Saha içine baktığınızda sürekli koştuğunu, mücadele ettiğini görürsünüz. Futbolda en iyi savunma ileride başlar. Güiza da bunu en iyi şekilde yapıyor. Şansları buluyor. Biz topla daha fazla oynayan futbolcular olarak Güiza’nın bize çok fazla seçenek sunduğunu görüyoruz saha içinde. Boş alana kaçıyor, fırsatlar yakalıyor. Son toplarda şanssızlığı var. Biraz daha sabırlı olursak, o da herkesin saygısını ve sevgisini kazanacaktır." Deivid, sakatlık dönemiyle ilgili olarak da, "Aslında bu sakatlıkların en acı verici tarafı yaşadığımız ameliyatlar değildi bizim için. İşin toparlanma kısmında, tedavi kısmında insanın gerçekten içi acıyor. Arkadaşlarınız kramponlarını giyip saha içindeyken, siz fizyoterapistlerle çalışmak zorunda kalıyorsunuz. Takımdan ayrı kalmak, bir futbolcunun oldukça fazla içini acıtır" şeklinde konuştu. Teknik direktör Luis Aragones’in, Kazım’ın yerine kendisine görev verdiği hatırlatılan Brezilyalı futbolcu, "Karşılaştırmalara girmek istemiyorum. Bu benim görevim değil. Hocamız beni iyi gördü ki bana şans verdi. Herkesin oyun
karakteri farklıdır. Bu kararları tartışmak bizim görevimiz değil" dedi. Deivid, Galatasaray maçında attığı golden sonra yaptığı "Yengeç Dansı" ile ilgili olarak da, "Bu dans Brezilya’dan gelen bir şey. Rakip taraftarı kızdırmak, provoke etmek gibi bir amacım yok. Bir forvet oyuncusunun en mutlu olduğu anlardan birisi gol attığı andır. Benimki de spontane gelişti. Geçen yıl da Galatasaray maçında yapmıştım. Vederson odada sürekli müziğin sesini açıp dans etmemi istiyor" diye konuştu.

VEDERSON: "İKİ TANE ÇİÇEK AÇTI DİYE YAZ GELMEZ"
Gökçek Vederson ise, "İkisinin de takım için en önemli eksikler olduğu anlaşıldı, bunu nasıl değerlendirecek?" şeklindeki soruya verdiği yanıtta, "İki tane çiçek açtı diye bahar gelmez" dedi. Alınan güzel sonuçların sadece kendisine ve Deivid’e bağlanamayacağını vurgulayan Fenerbahçeli futbolcu, şöyle konuştu: "Gerek Deivid gerek ben çok zor sakatlıklardan ve dönemlerden geçtik. Belki de hayatımızın en sıkıntılı dönemlerinden birisini yaşadık. Fakat önemli olan şu; sakatlıklarımız geçti ve takımımıza faydalı olabiliyoruz. Takımın iyi durumunu, aldığımız güzel sonuçları sadece ikimize bağlayamayız. Bunu şöyle açıklayabiliriz. İki tane çiçek açtı diye yaz gelmez. Bütün takım arkadaşlarımızın çalışmasını hiçbir şekilde göz önünden çıkaramayız. Bu bir ekip çalışmasıdır. Bizim de elbette pozitif düşüncelerimizle çalışmalarımızla takıma katkımız oldu. Sadece ikimiz değil, tamamen bütün ekibin çalışmasıyla başarı oluşur." Roberto Carlos’un performansıyla eleştirildiği belirtilerek, kendisinin takıma dönüşünün nasıl bir katkı yapacağı sorulan Vederson, "Çeşitli dönemlerde bir takımın belli kısımları iyi değilse mutlaka eleştiriler olacaktır. Biz futbolcular olarak hep yüzde 100 sahada olmak istiyoruz. Maalesef futbolun içinde olan herkes bilir. Her zaman istediklerinizi yüzde 100 veremezsiniz. Ancak şimdi sıkıntılarımıza çözümler bulmaya başladık. Eleştiriler elbette olacaktır ama bunları en aza indirmeye çalışacağız" diye konuştu.Vederson, Galatasaray maçında alınan galibiyetin, ligin geri kalan kısmında kendilerine büyük bir moral olacağını da ifade ederek, "Bunun da bize geri kalan maçlarda yardımı olacağını düşünüyorum" dedi.
http://impossiblecity.benimforum.org

Deivid milli takıma göz kırptı
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Amatör takıma Senegalli futbolcu!